Kalendár podujatí

Logo: Detská Tour Petra Sagana - Budmerice Detská Tour Petra Sagana - Budmerice

MTBIKER odporúča toto podujatie
Sme mediálnym partnerom akcie.

Reportáž z podujatia

Reportáž: Detská tour Petra Sagana súťažila pri Budmerickom kaštieli

Trate v okolí parku v Budmericiach opäť nesklamali. Rýchle, ale technické lesné cestičky, krátke stúpania a hlavne zázemie v priestoroch nádvoria kaštieľa boli výbornou reklamou horskej cyklistiky.

O tom, že si to nenechalo ujsť množstvo cyklistov, svedčí takmer 500-členná účasť mladých talentov na štarte.

Nesúťažná Baby kategória, ktorá mala najkratšiu trať, bola poriadne nabitá, a preto bola rozdelená aj na bicykle a odrážadlá. V kategórii Mikro dievčatá si Deborah Šišková dokázala aj na jednom malom okruhu vybudovať 20-sekundový náskok a s prehľadom zvíťazila. To isté platí aj pre chlapčenskú kategóriu, kde s prehľadom zvíťazil a obhájil prvenstvo z Trenčína Krištof Ondrejka z Proefekt teamu. Konkurencia tu bola poriadna, veď na štart sa postavilo 78 chlapcov.

Detská tour Petra Sagana, BudmericeDetská tour Petra Sagana, Budmerice

U dievčat v kategórii Mili obsadili kompletné pódium dievčatá z CK Olympik Trnava – je vidieť, že v Trnave sa s mládežou pracuje. V tesnom šprinte zvíťazila Hana Švecová. Aj u chlapcov v Mili to bolo poriadne nabité. Hneď od úvodu sa vyprofilovala 4-členná skupina, v ktorej mal najviac síl český cyklista Lukáš František Bodný z Valašských Kloboukov.

Dominantnosť Trnavy pokračovala aj v kategórii Mini dievčatá. Zlato si domov odniesla Luisa Belicová. Pekný súboj sme videli aj v Mini chlapci, kde si náskok vytvorila už po štarte 4-členná skupina a počas celých pretekov sa poradie miešalo. Záverečné krátke stúpanie najlepšie využil Jakub Roštár z Prefekt Košice a postavil sa na pódiu na najvyšší stupienok. Výborne to v tejto sezóne ide aj mladšej žiačke Dominike Škuciovej z Novomestského Superbikeru a s prehľadom v Budmericiach zvíťazila.

Detská tour Petra Sagana, Budmerice
V kategórii mladších žiakov obhájil víťazstvo z Trenčína aj Jakub Stano z ŠK Topoľčianky, keď konkurencii nedal šancu bojovať o zlato. Trať „sadla“ aj Nele Jezbergerovej z CK Olympik Trnava, ktorá sa od úvodu pretekov osamostatnila a prišla si s prehľadom pre víťazstvo.

Tak presvedčivé to už nebolo u starších žiakov, kde sme videli naozaj pekný súboj 5 cyklistov a len dvoch klubov – a to Cyklistickej Tour a ŠK Topoľčianky. Cyklistická Tour mala 3-násobné zastúpenie vo vedúcej skupine, ale ani to jej nestačilo na Šimona Tkáča z Topoľčianok, ktorý zvíťazil o necelú sekundu pred Jakub Hnojčíkom.

Detská tour Petra Sagana 2024Detská tour Petra Sagana, Budmerice

Medzi rodičmi poznáme rovnakých víťazov ako v Trenčíne a stali sa nimi Tomáš Valíček a Helen Beňová.

Detská tour pokračuje už nasledujúci víkend, a to 11. mája v Zborove nad Bystricou.
Zdroj fotografií: archív organizátora
report_problem Našiel si v texte chybu?
keyboard_arrow_up